V naší české „politice“ je možné všechno.

středa 22. říjen 2008 12:43

Více než jeden milion voličů dalo minulý týden v krajských volbách důvěru sociálním demokratům , tedy Jiřímu Paroubkovi. Naštěstí, opakuji naštěstí je to pouze 18 % celkového voličského potenciálu u nás. Tomu milionu jsou jakékoliv kroky pana předsedy šum a fuk, jde jim pouze o to, co jim soc. demokracie naslibovala.
Těch zbývajících 4,5 milionů jistě "potěšil" další mistrovský tah, který pan předseda vytáhl ze své státnické brašny tento týden.

Jiří Paroubek byl totiž nezvykle štědrý a nabídl Lidovcům ne jedno, ale dokonce dvě hejtmanská křesla v Jihomoravském a Pardubickém kraji za drobnou protislužbu,
že ve středečním hlasování o důvěře vládě zapomenou jejich poslanci na koaliční smlouvu a vládu potopí.
Předseda Čunek tuto nabídku včera v televizi nepřímo potvrdil ujištěním, že při hlasování o důvěře dodrží všichni poslanci KDÚ koaliční smlouvu.

Sociální demokracie a bohužel mnozí novináři tyto kroky považují za standardní. Chtěl bych věřit, že je jako standardní nebude považovat ve druhém kole senátních voleb dostatečný počet voličů , kteří si jsou schopni uvědomit co by nás v budoucnu pod takovým vedením čekalo.

Václav Myška

Václav Myška

Václav Myška

Komentáře k naší politické scéně, fejetony.

Je mi 65.r.a práce mě pořád baví.Jezdím rád na kole, sleduji dostihy a občas i něco napíšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora