Kam Zelení kam jdete…….

pátek 23. květen 2008 09:56

Když král umíral pozval k sobě svého šaška aby se s ním rozloučil. Milý šašku musím odejít, děkuji ti za tvou věrnou službu dí král. Šašek položil svém u králi několik otázek.

Šašek : můj králi kam jdeš?
Král : nevím.
Šašek : co tam budeš dělat?
Král : nevím
Šašek : Kdy se vrátíš?
Král : Už se nikdy nevrátím.

Šašek : Pane můj ty jsi větší blázen než já, protože nevíš kam jdeš, nevíš co tam
budeš dělat a přitom se už nemůžeš vrátit zpět.


Zelení rozehráli další kolo koaličních hrátek zdravotnické reformy.Pan Stropnický junior, místopředsedkyně Kuchtová i předsedkyně Zubová ujišťují televizní diváky, že v tom občany nenechají a že se postarají aby se koalice vzpamatovala a přestala obírat lidi o jejich peníze. Pak vystoupí pan ministr Bursík a ujišťuje diváky, že to nebude tak horké, že je třeba jen jednat a všechno bude o.k.

Myslím, že koalice už dlouho o.k. není a pokud to bude dál pokračovat bude brzy k.o., nebo-li knock-out jak se v boxerské branži říká.

Jak se v tom má jednoduchý český občan vyznat. Koalice se společně dohodla, že provede jisté reformy. Jednou z nich je reforma zdravotnictví. Reforma byla v koalici projednána, schválena a v parlamentu koaličními hlasy schválena.
Po pár měsících jejího fungování je všechno jinak jak říkal jeden moudrý rabín.Blíží se volby, zásluhou komunistů a sociální demokracie se veřejné mínění proti reformě staví, takže je třeba přepřáhnout.
Více doprava to nejde, takže zelení přepřahají doleva. Když se tato militantní strana dostala do parlamentu tvrdila většina politologů že její spojení v koalici s ODS a Lidovci nemůže mít dlouhého trvání, protože zelení budou v případě potřeby i červení. Bude záležet jen na okolnostech. Ke zčervenání začíná pomalu ale jistě docházet. Otázkou zůstává co na to voliči této strany.
Komunisté i sociální demokraté mají spolehlivě podchyceny voliče kterým se moc nechce pracovat, závistivce a zejména hlupáky, kterým stačí jen naslibovat. Volební preference těchto stran to dlouhodobě ukazují.
Je proto velmi pravděpodobné, že zčervenání zelených nebude mít jako výsledek získání dalších příznivců, ale spíše jejich odliv. Vzhledem k tomu, že se tato strana v posledních měsících pohybuje trvale na hranici volitelnosti, nezbývá než se zeptat jak je uvedeno v nadpisu tohoto blogu.
Kam zelení kam jdete….

Václav Myška

Václav Myška

Václav Myška

Komentáře k naší politické scéně, fejetony.

Je mi 65.r.a práce mě pořád baví.Jezdím rád na kole, sleduji dostihy a občas i něco napíšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora