Proč nemá u nás lež krátké nohy ?

čtvrtek 3. duben 2008 09:53

Lež má krátké nohy říkali moji rodiče, daleko s ní nedojdeš synku. To už ale v Česku dávno neplatí.
Tento týden televize předložily několik investigativních reportáží na téma „ukradená rybárna“, „výběrové řízení na prodej domu lékařské péče“ a „soudní spor o vině za úmrtí mladého člověka.“
Co tyto kauzy zdánlivě tak odlišné spojuje?
Spojuje je lež.

Noví majitelé rybárny, nebo spíše loupežníci, lžou novinářům do kamery, reportérům lže s úsměvem v této kauze jeden krajský hejtman, všichni jsou usvědčeni následující reportáží z Norska.

Městský radní lže do kamery ve věci výběrového řízení na dům pečovatelské služby a následně je usvědčen jedním z účastníků tohoto řízení.

Neoficiální jednička české chirurgie změní zcela soudní jednání ve věci úmrtí mladého muže, způsobené triviálními lékařskými chybami zpochybněním několik znaleckých posudků , které na tato pochybení upozorňují.
Pan profesor tak sice naplnil nepsanou lékařskou kolegialitu, ale za cenu toho, že na stará kolena nemluvil pravdu.

Řekneme co s tím, Na jedné straně konstatujeme, že to by se na západ od Aše nemohlo stát. Tam odstupují lidé ze svých postů ať je to ve státní správě nebo z postů manažerů firem za daleko menší provinění než je pouhá lež.

U nás jsme už na takovéto výroky a chování tak zvyklí, že nám to ani nepříjde. Zhlédneme reportáž v televizi, zanadáváme si a život jde tzv. dál.

Není to málo přátelé blogeři a čtenáři?

Pokud by tito lidé měli v sobě alespoň špetku, opakuji špetku cti, měli by se veřejně omluvit za svou lež a zvážit zda jsou ještě kompetentní aby nám sloužili.

Pan profesor chirurg bude muset svůj posudek obhajovat u krajského soudu a tak se může dočkat i toho, co mu jistě vštěpovali jeho rodiče, že lež má krátké nohy a..

Děda mého kolegy říkal, že čest a s tím související pravdomluvnost je to jediné, co ti nikdo nemůže vzít. Prodat ji tzv. za mísu šošovice, můžeme pouze sami.

Každý jednou budeme stát před stvořitelem a budeme skládat účty z toho jak jsme žili. Boží slovo říká, že lháři nevejdou do Božího království.Asi tomuto prohlášení nevěříme, jinak by naše skutky vypadaly jinak.
Václav Myška

Václav Myška

Václav Myška

Komentáře k naší politické scéně, fejetony.

Je mi 65.r.a práce mě pořád baví.Jezdím rád na kole, sleduji dostihy a občas i něco napíšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora