Pátá kolona.

čtvrtek 1. červenec 2010 11:39

Naše „česká“ media nás poslední dobou zahrnují články o nutnosti kultivace politické scény, změny mezilidských vztahů a to na všech úrovních, včetně nás občanů voličů.
Na co však tato media po hříchu zcela zapomínají, je kultivace jejich vlastních výroků a postojů.
Prezident Václav Klaus ještě ani nejmenoval novou koaliční vládu a už se do ní media opřela a začala zpochybňovat její kompetentnost, či vyhodnocovat interní závody mezi koaličními partnery, komu se co podařilo urvat.


Na iHNed.cz dnes paní redaktorka M.Valášková oznámila národu v článku nazvaném Důkaz prohry, že ministři ODS se budou starat o méně peněz než menší koaliční partneři. V textu pak tvrdí, že anonymní ODS vyčítá premiérovi, že přenechal partnerům klíčové vládní posty.

Ze smyslu článku jsem pochopil, že čím větší rozpočet ministerstva, tím větší možnost koaliční strany, která ho bude obhospodařovat sáhnout si do tohoto měšce a odměnit své „kmotry.“

Na webu Lidovek píší renomovaní komentátoři, že „v ODS to vře“. cit.. Nečas ustoupil příliš a vzdal se reformních ministerstev. Z ověřených zdrojů samozřejmě nejmenovaní a vysoce postavení členové ODS hovoří o fatální chybě…

Z obou článků je zřejmé že to, co Petr Nečas opakovaně s podporou svých koaličních partnerů říká, že mu jde skutečně o tuto zemi, že mu jde o nový styl práce založený na důvěře partnerů neberou vážně a hledají i tu nejmenší možnost jak vznikající vládu zpochybnit a následně otrávit ty voliče, kteří koaličním partnerům dali svůj hlas.

Já věřím, že Petr Nečas svá slova myslí vážně a na práci vlády si rád tak často proklamovaných 100 dní počkám a to přes výhrady výše uvedených mediálních odborníků, kteří buď nevěří nikomu a ničemu a nebo hledají pouze možnost jak vyplnit co nejprodejnější formou své noviny.

Václav Myška

Václav Myška

Václav Myška

Komentáře k naší politické scéně, fejetony.

Je mi 65.r.a práce mě pořád baví.Jezdím rád na kole, sleduji dostihy a občas i něco napíšu.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora